You are here
Home > Modeling a fotomodeling > Ako správne pózovať na fotografiách

Ako správne pózovať na fotografiách

Dnes vládnu svetu sociálne siete plné dokonalých fotografií blogeriek či modeliek. Každému z nás sa stane, že so sebou na fotke nie je tak úplne spokojný a hľadá správne pózy, ktoré by mu zabezpečili úspešnosť záberu. Niekedy vie fotku vylepšiť správny uhol tváre alebo len mierne otočenie sa a dokonalý záber je na svete. Nie je to žiadna veda, to čo skutočne potrebujete, je naučiť sa správe pózy a triky, ktoré používajú pri fotení aj top modelky.

zdroj : unsplash.com

 

 

Uhol tváre

Pokiaľ nie ste profesionálnym portrétnym fotografom, je dôležité, aby ste sa vyhli priamym záberom. Prečo? Pretože na fotke sa môžu vyskytovať skryté tiene, ktoré môžu spôsobiť, že vaša tvár bude širšia, väčšia alebo mierne zafarbená. Namiesto toho stojte mierne do strán a nakloňte bradu trochu nahor alebo nadol. Pre prirodzenejší záber sa pozerajte na niečo tesne nad vašou líniou očí a upriamte pohľad do diaľky.

 

Otočte svoje telo a vyrovnajte ramená

Tiež sa čudujete, prečo na fotke vyzerá každá modelka tak dobre, keď stojí otočená bokom a ramenom sa opiera o svoje boky? Je to preto, že tento postoj zabezpečí ploché ramená, čím lepšie vynikne a zvýrazní sa pás. Otočte telo o 45 stupňov, postavte jednu nohu mierne pred druhú, nasmerujte špičku smerom k fotoaparátu a položte váhu na zadnú nohu. Jednu ruku položte jemne sa pás a druhú držte mierne pri tele.

 

Prekrížte si členky

Ak vás niekto fotografuje pri sedení zíde sa vám poznať tento trik. Záber s prekríženými nohami sa perfektne hodí, ak sedíte napríklad na stoličke alebo pohovke. Vaše boky budú vyzerať užšie a nohy oveľa dlhšie, navyše celý záber bude vyzerať príjemne neformálne. Ak vás niekto s fotoaparátom zastihne v sede, tento trik sa vám bude hodiť.

 

Neopakujte pózy druhých

Kľúč k hviezdnej fotke s kamarátkami? Nemajte všetky rovnakú pózu. Nielenže by sa mala každá tváriť inak, dôležitá je aj pozícia samotného tela. Namiesto kŕčovitého umelého úsmevu skúste všetky stáť pohodlne bez napodobňovania výrazu tej vedľa vás.

 

Naučte sa usmievať na fotoaparát

S úsmevom je to zložité, pokiaľ ide o fotografie. Príliš veľký a neprirodzený úsmev spôsobí, že vaša tvár bude napnutá a oči sa zúžia. Namiesto toho radšej uvoľnite tvár a mierne pootvorte ústa tak, aby vaša spodná pera išla v jednej línií s hornými zubami. To vám tiež umožní vybrať si, koľko zubov chcete ukázať.

Jedna z vecí, ktorú si všimnete, keď sa prirodzene usmejete je oblasť okolo vašich očí. Má tendenciu sa  trochu zmenšiť, čo vyzerá  úprimnejšie ako pevný kŕčovitý úsmev. Určite sa neskúšajte tváriť rozrušene a už vôbec nie nahnevane. Takéto emócie na dobrú fotku nepatria.

Similar Articles

Pridaj komentár

Top