You are here
Home > Krása > Tajné triky modeliek

Tajné triky modeliek

Modelka

Keď sa začínajúcej modelky ujme seriózna agentúra, tak zaručene dostane tipy a triky na udržanie si svojej hmotnosti a rady ohľadom starostlivosti o svoju krásu a telo. Žiadna agenúra vám neodporučí držať drastické a zdraviu škodlivé diéty, ale úprava stravovania je nutnosť a cvičenie tiež. Preto si s vami prejdú vaše doterajšie stravovacie návyky, životný štýl a zhodnotia vám stav pleti a vlasov a poradia vhodnú starostlivosť. Aby sa z vás stala profesionálna modelka, musíte prejsť na zdravý životný štýl a starostlivosť o vlasy, pleť a telo sa musí stať vašou každodennou rutinou. So starostlivosťou vám pomôžu v kozmetickom a kaderníckom salóne, ale veľa zvládnete aj doma, bez nutnosti vetra v peňaženke. Existujú totiž určité univerzálne prípravky, ktoré výborne fungujú bez ohľadu na to, akú máte postavu, pleť alebo vlasy a v modelingovom svete sa používajú roky.

 

Pleť

Najcennejšiu radu, ktorú dostanete je, aby ste boli bez make-upu, kedykoľvek je to možné a nikdy nešli spať neodlíčená. Modelky sú počas fotenia alebo prehliadok veľmi silno nalíčené a to niekoľko hodín. Takto namáhaná pleť si potrebuje oddýchnuť od nánosov líčidiel. Na krásu neexistuje horší zabijak ako spánok s vrstvou make-upu na tvári. Raz sa vám to prepečie, ale takéto pravidelné zaspávanie zanechá na vašej pleti katastrofálne následky v podobe začervenaných podráždených nehojacich sa miest a vyrážok.

 

Recept na štíhlosť

Štíhlu postavu si udržíte zdravým stravovaním a pravidelným cvičením. Vylúčiť musíte všetky sladkosti, jedlo z polotovarov, fast foody, akékoľvek sladené a bublinkové nápoje. Do jedálnička si pridáte ovsené vločky, veľa zeleniny, ovocie a vodu. Presnejšie veľa vody, veľa neperlivej obyčajnej vody. Povolená je ryža aj zemiaky a občas cestoviny. Dôležité je venovať sa fyzickej športovej aktivite aspoň trikrát do týždňa pol hodinu a kombinovať kardio cvičenia s posilňovaním. Štvrtý deň by ste mali cvičiť jógu alebo pilates pre pružné a ohybné telo.

 

SOS na vyrážky

Ak sa vám na pleti spravia vyrážky, veľmi rýchlo pomôže Tea Tree olej alebo očné kvapky Visine. Prípravok v malom množstve naneste na vatový tampón a priložte na postihnuté miesto na jednu minútu. Po 15 minútach to zopakujete. Vyrážku takto vysušíte a buď sa jej zbavíte alebo ju aspoň zmenšíte.

Vlasy

Chcete mať krásne a zdravé vlasy ako modelky? Raz do mesiaca ich ošetrite vaječnou maskou. Na mokré vlasy s výnimkou korienkov naneste rozšľahaný žĺtok zmiešaný s kokosovým olejom, jemne premasírujte a nechajte pôsobiť jednu hodinu. Následne šampón zmiešajte s kvapkou vínneho octu a vlasy poriadne umyte. Nechajte ich voľne vyschnúť. Žiadny kozmetický prípravok tento domáci recept nenahradí.

 

Ruky

Na ošetrenie rúk stále neexistuje nič lepšie ako stará dobrá vazelína a parafínový zábal. Vazelínu kúpite v každej lekárni a na parafínový zábal skočte do kozmetického salóna. Ošetrite si takto nielen ruky, ale aj stvrdnuté lakte.

 

Chodidlá

Do lavóra nalejte teplú vodu. Vody má byť toľko, aby chodidlá boli celé ponorené a vo vode rozpustite 3 polievkové lyžice sódy bikarbóny. V kúpeli nohy máčajte 20 minút. Potom pemzou odstráňte odumretú kožu. Následne na nohy naneste hrubú vrstvu lekárskej vazelíny, zabaľte ich do igelitu a navlečte si teplé bavlnené ponožky. Uložte sa takto spať a ráno sa zobudíte s krásnymi chodidlami.

Similar Articles

Pridaj komentár

Top