You are here
Home > Modeling a fotomodeling > Modeling a sociálne siete

Modeling a sociálne siete

Modeling a socialne siete

Hlavným pracovným nástrojom modeliek už nie je iba book, ale aj sociálne siete. Určitá skupina klientov značne prihliada aj na popularitu modelky na sociálnych sieťach, pretože hlavne tam sa zdržiava ich cieľová skupina. Pre modelky je preto dôležité mať kontá na sociálnych sieťach a snažiť sa prilákať na svôj profil, čo najviac followerov.
Na prvý pohľad to vyzerá jednoducho. Založíte si konto na niektorej zo sociálnych sietí a môžete začať postovať. Má to však háčik. Samotné postovanie nestačí, dôležité je získať sledovateľov, tzv. followerov a to veru nie je ľahká záležitosť. Takisto si treba premyslieť, na ktorých sociálnych sieťach sa zaregistrujete.

Treba sa zamerať na tie najväčšie a najpopulárnejšie. V našich končinách sú to Facebook a Instagram, ale v zahraničí dosť letí aj Twitter. Konto na sociálnych sieťach si treba bezpečne nastaviť, aby sa nezobrazovali citlivé údaje vašim sledovateľom. Ak to neviete vy, je dobré, obrátiť sa na niekoho skúseného, kto to urobí. Pravidelne by ste nemali iba postovať nové príspevky, ale aj odpovedať na komentáre svojich fanúšikov, aby vaše konto nepôsobilo mŕtvo a sterilne. Ak na to nemáte čas, treba to zveriť správcovi, ale pri jeho výbere si dajte záležať. Mala by to byť dôveryhodná osoba a aj v prípade, že zvolíte rodinného príslušníka, mali by ste so správcom vašich kont na sociálnych sieťach uzavrieť zmluvu.
S jej znením sa treba obrátiť na právnika. Mali by ste sa vyhnúť príspevkom s politickou alebo náboženskou tematikou. Toto sú veľmi citlivé témy, ktoré môžu odradiť vašich potencionálnych klientov, ak sa ich názory nezhodujú s vašimi. Chápte svoj profil ako obchodný nástroj a dôsledne zvážte, aké príspevky zverejníte. To, čo určite na vašich fanúšikov zaberie, sú príspevky o tom, čo si obliekate, kde rada nakupujete, jete, ako a kde sa zabávate. Vhodné je pochváliť sa charitatívnou činnosťou.

Modelky v zahraničí majú niekoľko miliónov followerov. V našich končinách sú tieto čísla omnoho nižšie, pohybujú sa v niekoľkých tisíckach. Najúspešnejšie slovenské top modelky, ktoré sa presadili v zahraničí a objavili sa aj na obálkach prestížnych magazínov tiež nedosahujú miliónové čísla. Adriana Sklenaříková si konto na Instagrame založila až na naliehanie jej manažéra Mira Šimoniča, ale kúzlu sociálnych sietí neprepadla. Postuje veľmi málo a nepravidelne, čo sa odráža aj na počte jej sledovateľov, ktorých má iba 3776. V zahraničí veľmi žiadaná slovenská top modelka Saša Gachulincová nemá žiadne konto na sociálnych sieťach určené pre svojich fanúšikov. Michaela Kociánová, ktorá zatiaľ ako jediná slovenská modelka získala kontrakt na predvádzanie na Victoria’s Secret Fashion Show má 87.000 followerov, Adriana Čerňanová, známa kontraktom na kampaň na podprsenku Wonderbra má 19.000 sledovateľov a Kinga Rajzak, ktorá sa objavila na obálke talianskej mutácie časopisu Vogue ich má iba 9413.

Similar Articles

Pridaj komentár

Top