You are here
Home > Zdravá strava > Zdravé drinky, ktoré vás nakopnú

Zdravé drinky, ktoré vás nakopnú

Energeticke ovocné napoje pre modelky

V modelingovej brandži má každá agentúra aj modelky tajné recepty na nápoje, ktoré dodajú rýchlu energiu a v prípade únavy vás postavia rýchlo na nohy. Tieto nápoje sú nielen osviežujúce, ale hlavne zdravé. Ráno naštartujú metabolizmus, prípadne nahradia desiatu alebo olovrant. Recepty, ktoré vám ponúkame v tomto článku sú jednoduché na prípravu a obsahujú suroviny, ktoré sú dostupné aj u nás.

Limonáda Gisele

Tento nápoj obľubuje modelka Gisele Bündchen. Kokosový nektár kúpite v Bio obchodoch. Je to skvelý sladký nektár z kokosovej palmy, ktorý poslúži ako zdravé tekuté sladidlo. Má jemnú chuť, nízky glykemický index a vysoký obsah minerálov. Túto ingredienciu môžete nahradiť kvalitným medom. List Aloe Vera zoženiete v kvetinárstve. Treba si však kúpiť celý kvet v kvetináči. Iba jeden list vám nepredajú.
Ingrediencie:
3 citróny
čerstvý list z rastliny Aloe Vera
čajová lyžička kokosového nektáru
voda
Postup:
Z citrónov vytlačíme šťavu, tú prelejeme do nádoby v objeme 1 liter. Čerstvý list z kaktusu Aloe Vera olúpeme a pokrájanú dužinu pridáme do nápoja, zalejeme čistou neperlivou vodou a pridáme jednu čajovú lyžičku kokosového nektáru. Dobre premiešame a necháme 10 minút lúhovať. Môžeme ozdobiť kolieskom citróna a podávať.

Energetická bomba

Tento nápoj nahradí desiatu alebo olovrant. Je rýchly, dodá energiu a aj zasýti. V prípade, že sa ráno veľmi ponáhľate, môžete ním nahradiť aj raňajky.
Ingrediencie:
1 banán
2 dcl mandľového mlieka
hrsť ovsených vločiek
1 polievková lyžica chia semienok
Postup:
Všetky suroviny vložte do mixéra a rozmixujte. Prelejte do pohára a môžete ihneď konzumovať.

Zelený drink

Ak na vás príde ospalosť, namiesto šálky kávy uprednostnite tento nápoj. Chia semienka vás za pár sekúnd postavia opäť na nohy.
Ingrediencie:
1 zrelé zelené avokádo
1 malú šalátovú uhorku
1 polievková lyžica chia semienok
4 lístky špenátu
voda
Postup:
Avokádo ošúpeme a pokrájame na malé kocky. Šalátovú uhorku zbavíme šupky a vložíme spolu s avokádom do mixéra. Pridáme napučané chia semienka, umyté špenátové listy a vodu. Všetko poriadne zmixujeme a zdravý energetický nápoj je na svete.

Smoothie Adriana

Tento nápoj pije každé ráno supermodelka Adriana Lima. Je veľmi jednoduchý a podľa Adriany skvele naštartuje metabolizmus, hydratuje a osvieži. Nápoj robieva v dvoch variantách a to s vodou a potom v prípade, že sa ráno po zobudení stále cíti unavená, vodu nahradí bielym jogurtom.
Ingrediencie:
1 šálka vody alebo bieleho jogurtu
polovica zeleného avokáda
čajová lyžička medu
Postup:
Do mixéra nalejte vodu, pridajte avokádo a med. Rozmixujte a môžete ihneď podávať.

Similar Articles

Pridaj komentár

Top