You are here
Home > Zdravá pleť > Svoje zdravie by ste si mali chrániť aj na dovolenke pri mori

Svoje zdravie by ste si mali chrániť aj na dovolenke pri mori

More, pláž, piesok
Chráňte sa pri pobyte na slnku

Pomaly, ale isto prichádza obdobie letných dovoleniek, kedy jedinou prioritou každej ženy bude opaľovať sa, popíjať studené kokteily a oddychovať na deke. Ak máte na pláne niekoľko dní oddychovať pri mori, myslite na to, že dovolenka je síce čas, kedy nebudete riešiť žiadne pracovné záležitosti, ale predsa len vás čaká niečo, čo nesmiete zanedbať.

Zanedbať rozhodne nemôžete starostlivosť o zdravie.

Cestovné poistenie sa oplatí

Zdravie sa môže pokaziť behom chvíle. Stačí len trošku nepozornosti a ľahko môžete skončiť v miestnej nemocnici so zlomeným prstom na nohe, vykĺbeným ramenom, alebo popáleninou. Práve kvôli takýmto situáciám sa Slováci poisťujú. Mnohí Slováci síce stále váhajú nad poistením na dovolenku. Dobre ale vedia, že im dokáže pomôcť v prípade, že sa niečo stane. Výhodou cestovného poistenia je najmä to, že ochráni vaše peniaze v prípade, že si spôsobíte nejaké zranenie alebo vám budú odcudzené osobné veci.

Pokrývka hlavy a okuliare

Slnko v dovolenkových destináciách býva častokrát intenzívnejšie. Môže vás zmiasť počasie. Myslite však na to, že aj pod mrakom opaľuje a preto noste so sebou počas celého dňa dobrú pokrývku hlavy a chráňte si oči. UV žiarenie môže poškodiť váš zrak aj za pár dní pri mori. Ak aj budete mať cestovné poistenie, ale nebudete si chrániť hlavu a oči, dovolenku si neužijete tak, ako by ste chceli. Hrozia vám závraty, zimnica. Dostanete úpal.

Schovávajte sa

V čase od 11:00 do 15:00 by ste svoju pokožku nemali vystavovať priamemu slnečného žiareniu. Práve v tomto období je slnko najsilnejšie. Doprajte si siestu na hotelovej izbe, poprípade ak chcete byť na pláži, zákonite sa schovajte pod slnečník.

Similar Articles

Pridaj komentár

Top