You are here
Home > Módne značky > Slovenské módne značky

Slovenské módne značky

Svetové módne značky, uznávaní návrhári, módne domy, ktoré diktujú čo sa bude nosiť …Paríž, Miláno, New York – Mekky módneho priemyslu. Všetci, celý svet chce mať to, čo práve určia. Alebo: obchody plné kabátov, nohavíc, šiat, či topánok so štítkom Made in China (alebo po novom Made in PCR), z materiálov s prapodivnými skratkami. Tričká s nápismi, ktorým asi rozumie len obyvateľ krajiny, z ktorej to tričko pochádza (možno ani ten) a o kvalite – škoda reči … máte toho už po krk, čo tak sa nahodiť od hlavy po päty do niečoho od nás?

Predstavíme Vám niekoľko úspešných slovenských módnych značiek, ktoré sa dostali do nielen do slovenského ale aj svetového povedomia.

Goldie Vision

Street fashion – móda ulice – ak máte v obľube tento štýl, toto je to pravé pre Vás. Prvotriedny materiál zo Slovenska, perfektný strih a inšpirácia čerpaná zo svetových značiek a všetko oblečenie šité so štítkom Made in Slovakia. Túto značku má v obľube Rytmus, Ego, ale aj DJ EKG a úspešne sa predáva aj v zahraničí. Všetky kolekcie, ktoré tu vyrobia sa vypredajú do posledného kúsku, nenájdete tu žiadne výpredaje a neočakávajte zľavy, tejto firme ide v prvom rade o kvalitu, nie o kvantitu a ich kvalita je veľmi žiadaná. Úspech má táto spoločnosť na dosah.

Maszaryk

Spodné prádlo…áno, čítate dobre, aj pre takýto druh odevu je v našej krajine špecializovaná firma. Je to malá spoločnosť s ušľachtilým cieľom – bojujú proti konfliktom vo svete. Možno si kladiete otázku ako k tomu prispejú trenírky…časť peňazí z predaja ide na Maszarykovu mimovládnu organizáciu, ktorá sa snaží odbúravať predsudky v znepriatelených krajinách. Ak napríklad prispejete 1000eurami na túto kampaň dostanete trenírky, ktoré budú mať len prezidenti znepriatelených dvoch krajín a Vy. Vo svojej podstate sme všetci rovnakí a na tomto základe bola založená aj táto spoločnosť. Na jej štítku nenájdete nápis Made in Slovakia“, ale nápis „Made in Czechoslovakia“ – aj takto chcú ukázať svetu, že dva národy môžu žiť vedľa seba šťastne. A prečo názov „Maszaryk“? – je to vlastne pomaďarčené meno T.G. Masaryka, a tento názov trefne naráža na spor medzi Slovenskom a Maďarskom J. Spodné prádlo je vyrábané výlučne z kvalitných materiálov a šité u malých podnikateľov zo Slovenska a z ČR.

Fusakle

Napadli Vás pri tomto názve ponožky?…správne J. Výrobou a predajom originálnych ponožiek sa zaoberá táto spoločnosť.  Milé, veselé a farebné fusakle pre každého, kto má rád život, rád vybočí zo stereotypu a nenechá sa zviazať predsudkami a konvenciami. Sú vynikajúcim vtipným darčekom, ale môžu byť aj nostalgickou spomienkou na Slovensko ak plánujete vycestovať niekam do zahraničia. Teplé, kvalitné a zaručene nápadité ponožky budete jednoducho milovať.

Aida Style

Už siedmy rokov je na našom trhu firma Aida style. Majiteľka tohto loga sa ale oblečením zaoberá už dlhšie,  Zberala skúsenosti, zdokonaľovala svoje zručnosti a skúšala nové techniky až sa rozhodla začať v tejto sfére podnikať. A podarilo sa jej to. Ak hľadáte originalitu, ak túžite po niečom nevšednom a jedinečnom, ak sa chcete odlíšiť od bežných más stavte na túto značku. Oblečenie na šport, legíny, plavky, šaty ale aj termoprádlo z elastického materiálu s neokukanou, hravou, farebnou a sviežou potlačou Vás isto zaujme.

Lull Loungewear

Inšpiráciou pre založenie tejto značky bol župan, chuť vkĺznuť do niečoho neformálneho, teplého, hrejivého a hlavne pohodlného.  Ak musíte byť v práci k tomu všetkému ešte aj v uniforme, alebo  predpísanom oblečení o to radšej vkĺznete doma do papúč, teplej mikiny alebo to mäkučkého županu. Práve na takéto oblečenie sa zamerala táto firma. Nájdete tu oblečenie nie len na doma, ale aj na voľný čas von do prírody – od kraťasov, tričiek, mikín, pyžám a županov až po kabáty. Všetko z kvalitných, hebkých a teplých materiálov, ktoré „neškriabe a nehryzie“. Pohodlie je pre toto oblečenie prvoradé.

Ozeta

Táto spoločnosť svoje dejiny začala písať v roku 1939. Začínala s výrobou pánskych oblekov, ale postupne rozšírila svoje produkty aj o dámsku konfekciu. V roku 2012 začala svoju novú éru. Otvorila vlastné značkové predajne a momentálne je Ozeta najväčšou maloobchodnou sieťou na Slovensku. Oblečenie s touto značkou nájdete aj vo svete. Svoje produkty vyváža do okolitých štátov (ČR, Rakúsko, Maďarsko) ale aj do Nemecka, Fínska, Dánska, Holandska, Anglicka, Ruska, USA,  a do ďalších krajín.

Pre náročných klientov ponúkajú aj „šitie na mieru“ z kvalitných materiálov z Talianska. Profesionálny prístup, kvalitné materiály a krajčíri s rokmi praxe sú zárukou spokojnosti aj toho najnáročnejšieho klienta.

Typiš Slovakiš

V zákulisí tejto mladej značky stojí mladé, energiou nabité dievča Linda Mináriková. Momentálne v tejto spoločnosti robia len tričká, ale plánuje sa rozšírenie aj o ďalší sortiment. Určite si teraz kladiete otázku, čo môže byť na tričkách zaujímavé…Typiš Slovakiš Vám povie čo. Spojenie súčasnosti a minulosti, spojenie módy a tradícií…tričká inšpirované slovenským folklórom. Vzormi z výšiviek ľudových krojov z rôznych regiónov Slovenska sú potlačené tričká v rôznych farbách. Už nemusíte mať na tričku čínske znaky, ktorým nik nerozumie, anglické názvy, ktoré všetkým dajú jasne najavo akí ste sexi a neodolateľní, môžete si obliecť tričko, ktoré bude mať nádych slovenského ľudového umenia. Či dáte prednosť  vzor z oblasti Púchova, alebo Detvy je len na Vás

  1. Možno si niektorí z Vás budú pamätať na začiatky hudobnej skupiny Tublatanka. Zaujali ľudí aj svojim oblečením, na ktorom boli práve ornamenty zo slovenského folklóru.

Nehera

Ako vstal v povestiach Fénix z popola, tak vstala z dejín minulosti aj táto značka. Starším generáciám je tento názov určite povedomý a možno ste našli niečo s týmto štítkom v šatníku svojej babky. Prvý názov tejto spoločnosti sa totižto objavil v roku 1923. Spoločnosť v tom roku založil Jan Nehera. Krajčírske dielne boli v Česku a aj na Slovensku. Oblečenie sa predávalo v celej Európe a aj v Afrike. S mesačným zárobkom 20 miliónov korún, bola táto firma v predvojnovom období svetovým gigantom a dnes má namierené k výšinám znova. Slovák Ladislav Zdút  zaregistroval značku Nehera SK pár rokov dozadu. Nejaký čas trvalo, kým sa rozbehla výroba, kým uzrela svetlo sveta prvá kolekcia oblečenia, ale s návrhármi z Francúzska sa to podarilo (bohužiaľ, u nás kvalitných návrhárov bolo málo). Prvá kolekcia so znovuzrodenou značkou putovala rovno na módnu prehliadku do Paríža a dočkala sa úspechu. Tak isto ako ďalšie kolekcie. Momentálne sa oblečenie s logom Nehera SK predáva v Londýne, Miláne, Montreale, ale aj v Pekingu a Honkongu,… u nás nájdete len jeden obchod v Bratislave. Nehera bola svetovou značkou a vyzerá to tak, že dobije svet aj teraz.

BySju

Dáma, ktorá sa skrýva za vznikom tejto značky sa Volá Zuzana (Sju) Smatanová (nie, nie je to tá speváčka). Klobúky začala vyrábať keď sa presťahovala do Londýna. Anglicko je krajina, kde sa klobúky nosia vo veľkom … kráľovná, princezné, vojvodkyne, všetky ženy s modrou krvou stáročia diktujú módne trendy v klobúkoch a zrazu sa v tejto krajine objaví žieňa zo Slovenska, na hlave s klobúkom, ktorý jej dal jej dedko. Miestna mládež bola z toho „paf“. Klobúk, ktorý bol vyrobený v roku 1920 na Morave dobil Anglicko. Zuzana oslovila svojho dedka, ktorý sám tento klobúk vyrobil a na Morave sa znova rozbehla výroba klobúkov. Každý klobúk je originálny, vyrábajú sa ručne a dva rovnaké nenájdete. Čo poviete…chce to veľkú odvahu, originálne nápady a dávku zdravej drzosti preraziť s takýmto artiklom  v krajine ako je Anglicko.

Zajo outdoor

Za touto značkou sa skrýva doslova rozprávkový príbeh J. Produkty tejto značky sú známe hlavne v turistických kruhoch – nepremokavé a vetru odolné oblečenie. Ale späť k príbehu J. Firma vznikla 1. júla v roku 1996. Dôvod pre jej vznik bol prostý, nedostatok nohavíc známych pod názvom  „golfky“. Juraj Králik (zakladateľ firmy) začal tento druh oblečenia vyrábať v garáži. Postupne, ako sa zvyšoval dopyt, rozrastala sa aj táto spoločnosť.  Príbeh tejto firmy začal s jedným druhom nohavíc, po 20-tich rokoch má táto spoločnosť  zastúpenie vo viac ako 60-tich predajniach na Slovensku, a v 17-tich krajinách sveta  s viac ako 230-timi druhmi oblečenia.

K cero

Vznik tejto kožušníckej firmy sa datuje k roku 1988. Áno, prvé výrobky sa začali predávať ešte počas komunistickej éry. Roman Cerulík (majiteľ spoločnosti) začínal v mangľovni paneláku. Rýchlo si získal zákazníkov a postupom času svoj podnik rozšíril. Z prvej zákazky – ušianky z králičej kožušiny – prešiel ku koženým a kožušinovým kabátom a bundám Táto firma, ktorá má momentálne 38 vlastných predajní po Slovensku, zažila veľký úspech, zlaté časy, ale aj straty a pokles tržieb. Roman Cerulík, majiteľ spoločnosti  drží vedenie stále vo svojich rukách a budúcnosť…budúcnosť je v rukách jeho detí.

Shield

Táto malá firma vyrába čiapky a šiltovky, nie hocijaké, ale čiapky, ktoré ochránia Vašu hlavu pred negatívnymi reakciami elektromagnetickej radiácie (alebo aspoň tieto negatívne efekty radikálne zredukujú) – teda pred žiarením z mobilov, wifi routerov, mikrovlnných rúr a pod. Striebro, ktoré je do tejto čiapky vpracované Vás ochráni pred negatívnym žiarením. Mladí majitelia tejto značky na svoj projekt vyzbierali na Kickstarteri 13.000 libier, vďaka ktorým môžu teraz výrobu čiapky rozbehnúť na plno a ponúkať ju celému svetu.

Similar Articles

Pridaj komentár

Top