You are here
Home > Relax > Ranné rituály, ktoré by ste mali striktne dodržiavať

Ranné rituály, ktoré by ste mali striktne dodržiavať

Rána bývajú vždy najhoršie. Keby sme nemuseli, nevstávali by sme. Bohužiaľ (alebo našťastie) do práce treba chodiť. V opačnom prípade by sme boli odkázaní na sociálne dávky a nemohli by sme si dovoliť kúpiť len tak bársčo. Aby však rána neboli pre vás nočnom morou, dodržiavajte nasledujúce pravidlá. Vďaka nim získate energiu na celé dopoludnie bez toho, aby ste museli do seba liať množstvo kávy.

Pozor ale, ak budete vstávať, najskôr sa v posteli ponaťahujte. Nevyskakujte z postele prudko, pretože to môže uškodiť nielen vášmu srdcu, ale aj vašej chrbtici. Možno sa vám už stalo, že ráno po prebudení vás prekvapila bolesť krížov.

Pohár čistej vody nalačno

Predtým, ako sa naraňajkujete, vypite pohár čistej vody. Telo sa cez noc zbavuje toxických látok a preto je priam nevyhnutné, aby ste si ráno doplnili chýbajúce tekutiny, ktoré sa spolu s toxickými látkami vyplavili z tela. Pohár čistej vody (odporúčajú sa dva deci) vám pomôže zmierniť príznaky, alebo úplne vyliečiť napríklad tieto choroby – migréna, ochorenie obličiek, zápcha, artritída.

Rozhýbanie tela

Každé ráno by ste mali poctivo cvičiť aspoň pár cvikov na chrbticu. Bolesť krížov a krčnej chrbtice spôsobuje najmä nekvalitný matrac a vankúš. Ak ste na sebe spozorovali, že vám už dlhšiu dobu robí chrbtica problémy, urobte pre svoje zdravie maximum a investujte do výmeny matracov a vankúšov. Len pár cvikov vám pomôže rozhýbať vaše stuhnuté telo a zabráni tak šíreniu bolesti v chrbtici.

Pestré raňajky

Nezabúdajte vždy ráno konzumovať výdatné raňajky. Na vyprážané veci radšej rovno zabudnite. Raňajky by mali obsahovať ovocie, alebo poprípade zeleninu. Ak sa máte ráno problém vôbec obriadiť a nie to ešte chystať raňajky, pripravte si chutné raňajky ešte večer predtým. Na prípravu budete mať viac času a čo je hlavné, nebudete stresovať, pobehovať po kuchyni a hľadať ingrediencie, z ktorých by ste si mohli pripraviť chutné a zdravé raňajky. Kľudne si môžete pri príprave chutných raňajok kontrolovať kalorické tabuľky. Nikto vám kvôli tomu nebude nadávať.

Similar Articles

Pridaj komentár

Top