You are here
Home > Modeling a fotomodeling > (Ne)typické modelky a modeli

(Ne)typické modelky a modeli

O tom, že modeling už nie je to, čo kedysi, sme písali už niekoľkokrát. Dnes sa spoločne pozrieme na pár nezvyčajných modeliek a modelov, ktorí o tom presvedčia aj tých, ktorí tomu ešte stále neveria.

Myslím, že nie je čo otáľať, poďme sa spoločne pozrieť na tie najzvláštnejšie osobnosti, ktoré sa pohybujú v modelingovej brandži.

 

Vinny Ohh

Tento, ehm… mladík, je 22-ročný make-up artista a model, ktorý má rád umenie a plastické operácie. Má ich za sebou už viac ako sto a minul na ne vyše 50-tisíc dolárov. Prečo to robí? Snaží sa totižto splniť si svoj sen – túži vyzerať ako bezpohlavná cudzia bytosť. Neváhal preto podstúpiť zákroky, akými sú napríklad výplne v perách, lícach a kostiach pod obočím, ba dokonca sa zbavil obočia.

 

 Winnie Harlow
Winnie Harlow

Chantelle Brown-Young

Jedna z najznámejších a najúspešnejších “zvláštnych” modeliek na svete, známa aj ako Winnie Harlow. Pre tých, ktorí ju ešte nepoznajú, táto Kanaďanka už od svojich štyroch rokov trpí kožnou chorobou zvanou vitiligo, vďaka čomu jej na niektorých miestach kože chýba pigment. V detstve za to bola šikanovaná, ba dokonca rozmýšľala nad samovraždou. Svoju kariéru odštartovala v roku 2014, keď sa prihlásila do súťaže Amerika hľadá topmodelku. Umiestnila sa na šiestom mieste a odvtedy dostávala ponuky na prácu modelky, čím sa jej splnil jej veľký sen.

 

Katie Knowles
Katie Knowles

Katie Knowless

Milovala tanec, badminton, súťažne plávala… tohoto všetkého sa však musela už v pätnástich rokoch vzdať pre takzvanú “chorobu babičiek”, ktorá jej spôsobila stratu pohyblivosti, bolesť a paralýzu. No aj napriek hrozivým predpovediam doktorov, ktorí jej hovorili, že už nikdy nebude chodiť sa jej podarilo postaviť na nohy s pomocou barlí a vozíček potrebuje iba niekedy. Katie však všetkým vytrela zrak a stala sa modelkou!

 

Kanya Sesser
Kanya Sesser

Kanya Sesser

Kanya odmalička túžila byť modelka. Mnohí sa jej však smiali, pretože trpela istým handicapom – nemala nohy. To jej však nebránilo a už ako pätnásťročná sa dala na modeling, neskôr dokonca začala predvádzať spodné prádlo. Okrem toho jazdí na skateboarde, lyžuje a dokonca trénuje na zimné paralympijské hry, htoré budú v roku 2018.

 

Rick Genest
Rick Genest

Rick Genest

Rick Genest, inak nazývaný aj Zombie Boy, je kanadský umelec, herec a model. Ako devätnásťročný stretol tatéra menom Frank Lewis, ktorý jeho telo zmenil na doslova chodiace umenie a momentálne je skoro celé jeho telo pokryté tetovaniami. To Rickovi pomohlo odštartovať celkom úspešnú kariéru, hral v klipe od Lady Gagy (Born this way) a predvádzal a fotil pre mnohé značky.

 

Diandra Forrest
Diandra Forrest
Shaun Ross
Shaun Ross

Diandra Forrest & Shaun Ross

Hneď na prvý pohľad je jasné, čo majú títo dvaja spoločné. Shaun bol vôbec prvým chlapom albínom, ktorý prerazil v modelingovej brandži (dokonca už ako šestnástročný). Diandra je taktiež albínka, ba dokonca obidvaja majú americko-africký pôvod. V kombinácii so svetlou pokožkou a takmer bielymi vlasmi vyzerajú priam neskutočne.

Similar Articles

Pridaj komentár

Top