You are here
Home > Make-up > Make-up (nielen) pre modelky

Make-up (nielen) pre modelky

Najmä v minulosti boli modelky považované za ideál ženskej krásy. Dnes už sú priority úplne iné. Kedysi stačilo povedať Naomi, Claudia, Linda, Cindy…a všetci si hneď vedeli domyslieť priezviská, anjelské tváre a miery 90-60-90, ktoré nesmeli chýbať. No dnes sa povie Kim, Cara, Taylor, Kendall… a už vidíme „insta-obočie“, „Cara-obočie“, kontúrovanie, „Kardashian-zadok“… niet divu, že čím ďalej, tým viac ľudí si cení prirodzenosť (ktorá by ale mala byť samozrejmosťou).

Vo svete vznikajú nové trendy takmer každý deň. Lenže ako modelky by sme si mali dávať pozor na to, ktoré sú pre našu prácu ok a ktoré sú už cez čiaru. Poďme sa na to teda pozrieť bližšie.

 

Prirodzenosť na prvom mieste

Vo svete možno vládne „trendový chaos“, ale modeling má v tomto jasno. Make-up modeliek by mal byť prirodzený a nenápadný (poprípade žiadny) a mal by slúžiť len na vyrovnanie nedokonalostí, či jemné pozdvihnutie čŕt. Hovoríme hlavne o make-upe na kastingy, no veľmi veľa modeliek uprednostňuje jemné líčenie aj v súkromnom živote. Jednak preto, že je to jednoduché a nestojí to veľa námahy, času ani peňazí a jednak preto, že pleť si potrebuje oddýchnuť po tých nekonečných módnych prehliadkach a foteniach.

Čo rozhodne nie?

Nech už sa rozhodnete natural-look nosiť aj na bežný deň, alebo nie, ako modelky by ste si mali odpustiť niektoré trendy. A tými sú napríklad umelé mihalnice, „insta-obočie“ (hlavne teda tvar), používanie vrchnákov na zväčšenie pier za pomoci podtlaku atď.. Dôvod je jednoduchý – nepôsobí to prirodzene a keď sa ich rozhodnete zbaviť, bude to mať isté následky, ako napríklad vypadané mihalnice či popraskané žilky pri ústach. A verte mi, na kastingu s tým nijako nezapôsobíte.

Modeling nie je prísny len na make-up. Dôraz sa kladie aj na nechty a vlasy. Zabudnite teda na dvojcentimetrové nechty, ktoré skôr pripomínajú Draculove pazúre a nech vás ani nenapadne vyholiť si na hlave nejaké miesto a do toho ešte vyholiť obrázok.

Ako by mal teda vyzerať make-up pre modelky?

Základ:

Nikto nie je dokonalý a hlavne u dievčat v puberte je tu postrach zvaný akné. Pokiaľ s ním problém nemáte, tak sa radíte medzi tích šťastných, ktorí môžu ráno spokojne vyjsť z domu bez štipky námahy. No pre nás, „problematických“ je práve make-up akýmsi druhom záchrany.

V prvom rade si treba nájsť make-up vo farbe vašej pleti (ak ste to doteraz ešte nespravili). Väčšina modeliek siaha hlavne po BB Creame, no korektor a púder nesmú chýbať. Veľmi dôležité je zohnať si kvalitné hubky na make-up a štetce (ktoré treba po každom umytí dôkladne umyť), aby ste sa plete nedotýkali prstami a tým nezhoršovali akné.

Tip: Korektor nanášajte tak, že od vonkajšieho a vnútorného kútika oka nakreslite čiaru, potom ju potiahnite smerom nadol do približne 4/5 nosa a spojte (vznikne taký trojuholník). Potom to len rozotrite. Pleť bude vyzerať sviežejšia a kruhy pod očami nebude vidieť.

Oči:

Pokiaľ máte mihalnice prirodzene tmavé, pokojne použite čiernu špirálu, no v opačnom prípade siahnite radšej po hnedej. So špirálou ale opatrne, aby vám nevznikli tzv. hrudky.

Modelka musí mať doma paletku s očnými tieňmi, ktoré jej dokonale ladia s pleťou. Žiadne fialové, zelené a neviemaké výrazné farby, len základné nude odtiene. Do kútika oka si dajte bielu (opticky to oči zväčší), na pohyblivú časť viečka zvoľte odtieň, ktorý vám najviac ladí s pokožkou a aby ste očiam dodali hĺbku, do záhybu nad viečkom naneste o jeden odtieň tmavšiu farbu. Nezabudnite všetko dobre rozotrieť pomocou štetca.

Linka sa neodporúča.

Obočie:

S obočím by ste nemali robiť žiadne výrazné zmeny, úplne postačí, keď si ho učešete.

Tip: Môžete si kúpiť špeciálnu kefku na obočie, ale ja osobne používam starú kefku od špirály, ktorú som si umyla. 🙂

Pery:

Podstatou natural-looku sú jemné, nie veľmi výrazné pery. Najprv naneste balzam a potom rúž. Ideálny je napríklad bledoružový alebo hnedastý, no vy sami musíte nájsť ten svoj.

Heslom tohto líčenia je „Menej je niekedy viac“. Rozhodne to nepreháňajte a treba si dať pozor, aby vaša tvár nebola o dva odtiene tmavšia alebo svetlejšia ako zvyšok tela. Takže, všetko s mierou! A, samozrejme, nezabudnite sa potom dôkladne odlíčiť!!

Similar Articles

Pridaj komentár

Top