You are here
Home > Relax > Jarný detox

Jarný detox

Zima bola tento rok extrémne dlhá. O jej konci snívajú ešte Kysučania, Oraváci, ale aj Podtatranci. S prvými slnečnými lúčmi a všade sa zelenajúcou prírodou ste na sebe určite odpozorovali zmenu – začínate sa cítiť lepšie, máte viac energie a máte chuť tráviť viac času na čerstvom vzduchu.

Naše telo však po dlhej nekončiacej zime potrebuje detox. Nielen zvnútra, ale aj zvonka. Spravte pre svoje telo maximum a začnite čo najskôr. V prvom rade sa ale sústreďte na túto dôležitú vec – každý jeden pokrok, cviky, aktivity, skonzumované jedlo si poctivo zapisujte. Nemusíte si hneď zrovna bežať kúpiť fitness diár. Postačí vám akýkoľvek zápisník.

Čerstvé šťavy, čaje, čistá voda

Začnite tým, že sladkosti a iné pochutiny nahradíte čerstvou šťavou. Pripravíte si ju pomerne rýchlo. Postačí, ak si budete pravidelne kupovať čerstvé ovocie a zeleninu – najlepšie od lokálnych dodávateľov, od ktorých budete mať istotu, že sú predávané potraviny zdravé a čerstvé. Odporúčame piť šťavu z avokáda, mrkvy, červenej repy, jabĺk. Samozrejme, že nezabúdajte piť aj čerstvú vodu, poprípade bylinkové čaje. Ideálne sú čaje z pamajoránu, zo žihľavy, z repíka, z jarných sedmokrások alebo z prvosienky jarnej.

Pri konzumácii ovocia a zeleniny sa vám môžu zvyšky zachytiť v medzizubnom priestore. Majte preto vždy po ruke zubnú niť a nič nepokazíte ani tým, keď budete mať pri sebe aj pásiky na vybielenie zubov.

Pohyb, pohyb a ešte raz pohyb

Tým, že sa počasie zo dňa na deň zlepšuje, môžete čas využiť efektívnejšie. Vždy po práci choďte na menšiu prechádzku, cez víkendy na dlhšiu. Odporúčame vám zakaždým si zapínať krokomer. Ak ho nemáte, nebude vás to stáť veľa času a ani peňazí, aby ste si túto aplikáciu stiahli do svojho smartfónu. Venujte pohybu všetok voľný čas a uvidíte, že v priebehu krátkej doby vaše telo pocíti prílev novej energie. Čo je najlepšie (najmä pre ženy) – zlepšíte si svoju figúru.

Similar Articles

One thought on “Jarný detox

Pridaj komentár

Top