You are here
Home > Chudnutie > Chudnutie pre lenivých

Chudnutie pre lenivých

Každý človek je s niečím (na sebe) nespokojný. Niektorým sa nepáčia ich vlasy, iným nos, no asi najviac ľudí je nespokojných so svojou váhou. Bohužiaľ, málokedy s tým aj niečo urobia. Možno majú málo času alebo financií, väčšinou ich však brzdí ich lenivosť . Vyhliadka radikálnej zmeny životného štýlu, ktorý majú odjakživa zaužívaný, nie je veľmi lákavá. Hlavne ak nechcú obetovať svoj voľný čas cvičeniu. Existuje však takzvané „Chudnutie pre lenivých“, ktoré spočíva v menej výraznej zmene životného štýlu a nezahŕňa žiadne obety času v posilňovni. Samozrejme, nie je ani zďaleka také efektívne ako klasické chudnutie, ale vždy je lepšie aspoň niečo ako vôbec nič.

 

1.Vymeňte auto/autobus/električku za bicykel a vlastné nohy. Pokiaľ sa do školy nechávate vyvážať v dopravných prostriedkoch, skúste si radšej trochu privstať a choďte tam po vlastných. (Samozrejme, pokiaľ bývate 20 kilometrov za mestom, tak choďte autobusom. 😀 )

2.Už žiadny výťah! Na desiate poschodie si to vezmite pekne po schodoch. Uvidíte, ako ručička na váhe klesne, keď každý deň prejdete aspoň 250 schodov.

3.Jedzte z menších tanierov. Je vedecky dokázané, že pokiaľ si naberiete stredne veľkú porciu na veľký tanier, budete mať po zjedení pocit, že ste sa nenajedli dostatočne, pretože na tanieri bolo ešte veľa voľného miesta. Ale pokiaľ by ste si nabrali rovnako veľkú porciu na malý tanier, budete mať, naopak, pocit plnosti, až prejedenia a tak si postupne začnete nevedomky naberať menšie porcie.

4.Namiesto rýchleho „chvátania“, jedzte svoje jedlo pomalšie. Na príbor si naberajte menšie sústa, lepšie ich požujte a hlavne – dajte si načas.

5.Zabudnite na džúsy a sladené nápoje. Pite len čistú vodu a (kvalitný) zelený čaj. Nepridávajte si tam sirupy ani cukor (hnedý tiež nie!). Môžete si tam ale dať citrón, prípadne aj mätu. Citrón je známy svojimi „tuko-spaľovacími“ účinkami.

Taktiež je veľmi dôležité, aby ste dodržiavali pitný režim. Ideálne by ste mali vypiť 2 a pol až 3 litre vody denne. Voda vyplavuje z tela toxíny a pokiaľ do nej pridáte aj citrón, bude to ešte efektívnejšie.

6.Vypite pred každým jedlom pohár vody. V žalúdku bude potom menej miesta a vy nezjete toľko veľa.

7.Tancujte! Tanec je skvelý spôsob ako rýchlo spaľovať tuky. Klasické a spoločenské tance nie sú na chudnutie vhodné, pretože sú pomalé a neschudnete pri nich. No ak by ste začali s hip-hopom či zumbou, výsledky by sa dostavili rýchlo. Pokiaľ nepatríte medzi tanečné talenty, nevadí! Dajte si slúchadlá a zatancujte si napríklad u seba v izbe.

8.Premôžte sa a nekupujte si čipsy, sladkosti a spol. Kúpte si namiesto nich ovocie a zeleninu. Keď na vás totižto príde hlad, nebudete mať poruke žiadne „hriechy“.

9.Nenakupujte hladní. Pokiaľ vám počas nákupu neprestajne škvŕka v bruchu, siahnete po všetkom, čo uvidíte.

10.Smejte alebo bojte sa. Vedci zistili, že smiech a strach pomáha chudnúť. Takže si stačí nájsť nejakú dobrú komédiu alebo horor, vymeniť pop-corn za pečený cícer a Colu za vodu s citrónom a kilá pôjdu dole. 🙂

Pridaj komentár

Top