You are here
Home > Relax > Čas strávený s deťmi

Čas strávený s deťmi

Pomaly, ale isto sa začnú deťom prázdniny. Mnohí rodičia sa na tento moment neuveriteľne tešia. Budú môcť podniknúť spoločné výlety, budú tráviť viac času spoločne. Mnohí však majú hlavu v smútku, pretože nevedia, aké aktivity by deťom pripravili, aby ich leto bolo zaujímavé a nesedeli len za počítačom.

Nie je to len o hračkách

Nie je nutné, aby ste svojim deťom nakúpili nové hračky. Zvyčajne si tým rodičia kompenzujú čas, ktorý s deťmi nestrávili a venovali sa svojim záľubám. Tento prístup nie je správny a mali by ste si to čím skôr uvedomiť. Vždy, keď sa vám naskytne voľný deň v práci alebo po príchode z práce, choďte na prechádzku, podnikajte aktivity, ktoré budú baviť nielen vás, ale aj vaše ratolesti. Nezabúdajte, nie je to len o hračkách.

Prechádzky v prírode

Podnikajte spoločne výlety do prírody. Choďte na miesto, kde si môžete založiť ohník, spravte si piknik, zahrajte si loptové dni a slňte sa na slniečku. Dievčatá nech si vezmú svoje hračky pre dievčatá a chlapci svoje. Samozrejme, môžete to aj pokombinovať. Podstatné je, že čas strávite spolu bez toho, aby vás práca a povinnosti akýmkoľvek spôsobom vyrušovali. Nielenže tak naučíte deti milovať prírodu, upevníte aj vzťahy medzi sebou.

Nech už máte akékoľvek povinnosti, myslite na to, že čas neuveriteľne rýchlo letí. Kým sú deti ešte malé, užívajte si tieto chvíle, pretože ani sa nenazdáte a budú preč. Skúste urobiť maximum pre to, aby vaše dieťa počas letných prázdnin nesedelo stále pri počítači. Stanovte si podmienky, ktoré musí dieťa rešpektovať. Treba si uvedomiť, že internet je síce nápomocný, vaše deti ale vo veľkej miere ohrozuje. Hovorí vám niečo kyberšikana?

Similar Articles

Pridaj komentár

Top