You are here
Home > Modeling a fotomodeling > Ako sa presadiť v modelingu alebo fotomodelingu?

Ako sa presadiť v modelingu alebo fotomodelingu?

Ako sa presadiť v modelingu alebo fotomodelingu?

Ako sa stať modelkou alebo fotomodelkou? Veľa dievčat má na to aby sa venovali poloprofesionálne alebo na full time profesii ako je modeling alebo fotomodeling. Ak si aj ty tá, ktorá by to chcela skúsiť, najjednoduchšia a hlavne najlacnejšia cesta je nechať ohodnotiť svoje fotky na niektorom z modelingových portálov. Na rozdiel od osobnej návštevy a pohovorov v modelingových agentúrach v ktorých musíš zaplatiť registračné poplatky a poplatky za prvé fotografie, na modelingovom portáli ako je napr. photogenic.sk alebo modelky.sk je registrácia zadarmo a po nahratí keď aj amatérskych fotiek, ťa fotografi a agentúry začnú oslovovať samé.

Aký je teda ďalší krok k úspechu?

Ďalej je to na tvojej dohode s profesionálnym fotografom alebo agentúrou. Vo väčšine prípadov u fotografa  je dohoda formou TFP, čo znamená Time For Print, teda dohoda, že fotograf ti spraví a upraví profesionálne fotografie zadarmo, resp. bude to forma honoráru za tvoj čas a tvoje fotenie. Ty budeš mať fotografie, s ktorými sa môžeš ďalej prezentovať a fotograf bude mať vo svojom portfóliu fotografie, s ktorými bude môcť ukázať svoje umelecké schopnosti. Je to na začiatku výhodné pre obidve strany, modelka/fotomodelka sa ďalej ľahšie presadí, napr na fotomodelingovom online portáli Photogenic.sk sa už nebude zaraďovať ako “užívateľ so záujmom o fotenie” ale ako “fotomodelka so skúsenosťami s fotením”.

Na Photogenicu je momentálne zaregistrovaných viac ako 500 fotografov na portáli Modelky.sk ešte o niečo viacej, tento portál má však momentálne povolený prístup iba na pozvánky, preto je jednoduchšia cesta ako sa tam dostať a stať sa členom cez facebook fanpage www.Modelky.sk

Photogenic má viac ako 20.000 fanúšikov na facebooku a niekoľko tisíc zaregistrovaných fotomodeliek, fotografov a agentúr na portáli.

Koľko si zarobím ako fotomodelka alebo modelka na Slovensku?

Vyššie sme iba písali o fotení zadarmo, resp. formou TFP, teda že máte fotky, aj fotograf má referencie, máte aj nejaké skúsenosti, ale stále na tom nezarábate. Ako teda začať? Najlepšie je vyhliadnuť si ponuky fotografov alebo agentúr, ktoré sú honorované. Vo väčšine sa jedná o fotografov, ktorý fotia pre veľké agentúry napr. kalendáre, katalógy, reklamné kampane na módne značky a pod. Takéto ponuky sú znova zverejnené po zaregistrovaní na portáloch Photogenic.sk alebo Modelky.sk. Ak sa dostaneš na platené fotografovanie, znova ťa to posunie niekde ďalej, pretože budeš známa tvár napr. kalendára modeliek 2018, ktorý sa môže dostať na zahraničný trh. Honorár pri platenom fotografovaní sa bude pohybovať od 50 eur do cca 250 eur na deň fotenia.

Ako sa dostať k zahraničným agentúram alebo fotografom?

Tu by som spomenula overený zahraničný portál SuperPhotogenic.com kde sú zaregistrované slovenské modelky a fotomodelky ale agentúry a fotografi sú zahraniční – USA, Nemecko, Švajčiarsko, Francúzsko, Taliansko, Španielsko, Švédsko a pod. Potrebné je ale komunikácia v angličtine a už aspoň nafotené zábery od fotografa, schvaľovanie registrácie trvá cca 48 hodín, celý proces urýchlite tým ak vyplníte pravdivo celý profil a nahráte čím najviac fotiek tváre a postavy. Zahraniční fotografi prechádzajú ešte prísnejším schvaľovaním profilov.

Držím palce a v prípade otázok, píšte do komentárov pod článok.

M.A.

Similar Articles

6 thoughts on “Ako sa presadiť v modelingu alebo fotomodelingu?

  1. Ahoj už som ti odpovedal v predchádzajúcom komentári, že registrácia zrejme nefunguje iba dočasne a na superphotogenic, tam neviem, nevidel som to ešte spustené.

  2. Dobrý deň, ja mám zase iný problém, som fotograf a zaregistroval som sa na photogenic.sk, ale už asi 2 mesiace čakám na potvrdenie registrácie – aktiváciu účtu, na emaily mi nikto neodpovedá. Funguje tá stránka pre fotografov? Vidím že nové fotky od dievčat aj nové profily tam pribúdajú…

  3. Dobrý deň, ahojte,
    hľadám agentúru, ktorá by ma zobrala na honorované fotenie. Som z BA a mám 20 rokov. Skúsenosti s fotením mám. Fotila som ako 18-ročná. Nevadia mi akty, glamour.. Ako môžem pridať svoju ponuku na photogenic.sk alebo modelky.sk ? Chcela by som pridať svoju ponuku a zároveň nahrať prezentačné fotky. Ďakujem

Pridaj komentár

Top